Dnes je 24. 08. 2019
Meniny má: Bartolomej

Partneri:
Mesto Nové ZámkyMoldaCOOP Jednota Nove ZamkyBytkomfortBelumi PumpyUnicornMizunoBTBTechniaT.P.D. TransportLemarckSVXONYXMediaChainTK PodhájskaFermi s r.o.1.deliace centrumProbuild.skPlanet ClubZelkovAquamontsMcDonaldsJazz CafeElis ElektroRef-SystemsPastedHerňa MonacoDomenStigi TransAjax PizzeriaGastrodomCikautxoPixa.skBauservisCar Wash GearGTNBIB GastroRestaurácia SpiritPastorkaltGoldgymPresporAB MäsoSvetluška-svietidláUni PapierIndividual
2% dane

Objednávka Gól karty

Home

A družstvo

 

TIP ŠTART

  Č. karty Body

 

TIPOS EXTRALIGA


Warning: fopen(http://www.slovakhandball.sk/competitionPart/stats/teams/58a563d41981c4194986b420/points/desc) [function.fopen]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/vc003800/clients/hcstart/panels/left_table.php on line 18

Warning: stream_get_contents() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/vc003800/clients/hcstart/panels/left_table.php on line 19

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/vc003800/clients/hcstart/panels/left_table.php on line 23

Zobraziť celú tabuľku

Najproduktívnejší hráči

   
1.Tomáš Tschur200
2.Gabriel Vadkerti163
3.Yevhen Rakatynets121
4.Matúš Kocák108
5.Marek Tilandy89

Oslávenci:

25. 08. má narodeniny:
Samuel Horváth
Ostáva 1 deň!

Dnes má narodeniny:
Christopher Bako
Srdečne blahoželáme!

25. 08. má narodeniny:
Samuel Horváth
Ostáva 1 deň!

28. 08. má narodeniny:
Adam Ficza
Ostáva 4 dni!

Dnes má narodeniny:
Christopher Bako
Srdečne blahoželáme!

Tréner Marek Bozsóky je spokojný s prístupom, ale chýba mu stredná generácia

06.08.2019

 V decembri 2018 prevzal tím mužov MHC Štart Nové Zámky po Petrovi Spornom a sezónu zakončil postupom do play-off a štvrtou priečkou. 42-ročný Marek Bozsóky v rozhovore pre náš klubový web prezradil ako prebieha príprava na novú sezónu aj čo mu počas letnej prípravy robí najväčšie starosti.

 

Ako ste zatiaľ spokojný s priebehom prípravy z pohľadu prístupu hráčov?

Prístup chalanov je super. Bolo dobré, že sme na konci uplynulej sezóny potiahli až do konca júna, s tým, že sme robili silovú prípravu. Chalani mali tri týždne voľno a prišli relatívne pripravení. Začali sme celkom zostra a úplne klasicky - behmi a naberaním kondície. Dúfam, že sa nám budú vyhýbať zranenia a nasadenie spolu s tempom ostane chalanom celú prípravu.

Kvôli rekonštrukcii športovej haly sa musíte vysporiadať s neobvyklou situáciou v letnej príprave. Ako vnímate tento fakt a ako ho riešite?

Je to veľké mínus, pretože podľa plánu sme sa už mali pripravovať v hale. Presunúť do haly sme sa chceli po dvoch týždňoch, kde sme sa mali venovať práci s loptou. Rekonštrukcia haly si však vyžiadala viac času. Nie som zástanca klasických behov, som oveľa radšej, keď ideme do haly a trénujeme s loptami, pričom sa zároveň pracuje aj na kondícii. Takto sa vyhneme stereotypu a tréning je pestrejší. Provizórnym riešením je hala v Gymnáziu Nové Zámky, kde momentálne prebieha príprava. Aj keď nemá požadované parametre, sme vďační vedeniu školy za poskytnutie priestorov. Tréningy sú dosť obmedzené, aby náhodou neprišlo k žiadnemu zraneniu, keďže sa v hale šmýka povrch.

Minulú sezónu ste k tímu prišli v jej polovici, túto sezónu si už môžete naplánovať od jej začiatku, čo je pre vás asi oveľa jednoduchšie ako vlani.

Určite áno. Dobré bolo, že chalani mi pri tej výmene v polovici sezóny uverili a začali veriť aj v samých seba. Vznikla eufória a do toho prišli problémy Topoľčancov, čím vznikla šanca na 4. miesto. Chalani oňho zabojovali, čo bolo super. Celú prípravu som si mohol vyskladať podľa vlastných predstáv , v spolupráci s kondičným trénerom Attilom Orosom, deprimujúci však je práve spomenutý problém s rekonštrukciou povrchu v športovej hale. Takto budeme ešte dva týždne mimo haly a trénovať budeme v obmedzených priestoroch.

Aké prípravné zápasy a turnaje vás čakajú?

Za nami je jeden prípravný zápas v Hlohovci, ktorý sme prehrali o 2 góly. Zahrali si všetci chalani vrátane dorastencov, no nenastúpili Tomáš Stráňovský, Tomáš Tschur, Matúš Kocák ani Pavel Chovan. Žiaľ, zranil sa nám  Gabriel Vadkerti, jeho zdravotný stav ukážu najbližšie dni. Proti Hlohovcu nás ešte čaká domáca odveta, potom budeme mať 17-18. augusta domáci turnaj MHC Štart Cup 2019, na ktorom sa zúčastnia mužstvá Frýdku-Místku, Kopřivníc, Košíc, ŠKP Bratislava a Szigetszetmiklósu. Odohráme dva zápasy v skupine a potom „jeden“ o umiestnenie na druhý deň. 23. augusta hráme doma so Zubří a to bude posledný zápas pred ostrým štartom v lige v Bratislave.

Ste spokojný s posilami a s tým ako je káder vyskladaný?

Gro chalanov ostalo pokope, odišiel Ivan Veréb do Šale. Skúšame mladého Nándora Feketeho  z Dunajskej Stredy, ktorý ešte bude potrebovať čas. Vrátil sa Gabriel Hricišon, ktorý je skúseným hráčom a ľavákom, čo je skvelé do kombinácie. Je to hráč strednej generácie, ktorá  nám chýba – hráči vo veku 26-29 rokov. Prišiel Mišo Meluš - obrovská posila nielen v zápasoch, ale aj na tréningu, keďže chalani budú musieť strieľať aj na brankára iného somatotypu. Poprosil som ho a dohodli sme sa, že sa na tréningoch bude venovať našim brankárom, čo im určite veľmi pomôže. Prišiel Pavel Chovan z Prešova, urastený pivot. Mali sme dvoch typologicky rovnakých pivotov nižšieho vzrastu a potrebovali sme aj nejakú „horu“. Pali sa zatiaľ javí fyzicky veľmi dobre, je pohyblivý a tak uvidíme ďalej, keď prejdeme na lopty. Počítam s ním aj do obrany na trojku. Chceme hrať takú otvorenú 0-6, takže by do tohto systému mohol zapadnúť.

Aký je predsezónny cieľ? Asi nie ste moc nadšený z toho, že niektorí ľudia po minuloročnom play-off už majú medailové očakávania?

Reálne by sme pri momentálnom rozložení síl mali spraviť prvú šestku. Potom sa budeme biť ďalej o štvorku. Samozrejme, že Prešov je niekde úplne inde, ale s Považskou Bystricou sa dajú odohrať vyrovnané zápasy. Odišiel im Macháč, najlepší strelec ligy. Prišiel síce Burnazovič, ten sa ale najprv musí etablovať. Budú hrať určite inak ako doteraz. Šaľa vynovila takmer celý tím, majú skúsených, ale aj mladých chalanov, ktorí doteraz nehrávali a chýbajú im skúsenosti, takže si myslím, že budú hrať premenlivo. Sú tam Košice, ktoré sa dosť posilnili. Javí sa mi, že aj Hlohovec bude silnejší ako poslednú sezónu a tak to nebude len o 3 družstvách. Túto sezónu bude podľa môjho názoru liga určite zaujímavejšia. Myslím, že to budú vyrovnanejšie zápasy než boli pominulé roky.

Spomínali ste, že chýba stredná generácia. V tíme máte veľa mladých hráčov, ktorí sa však majú od koho učiť. Čo je dôležité pri výchove týchto hráčov, aby tím napredoval aj v dlhodobom horizonte?

Hlavne, aby zodpovedne pristupovali k svojim povinnostiam a aby pre svoj a tímový úspech urobili aj niečo naviac. Nielen, aby si odtrénovali, ale aby si napríklad silovú prípravu urobili sami. To momentálne funguje, čo ma veľmi teší a chalani spolu chodia do posilňovne. Čo sa týka strednej generácie, tam môžeme radiť Gabiho Hricišona, Matúša Kocáka,  a Žeňu Rakatynca. Sú tu mladí chalani vo veku do 22 -23 rokov, ktorí majú veľký potenciál, ale často sa boja prevziať zodpovednosť na seba, posunú loptu skúsenejším hráčom a čakajú od nich riešenia danej situácie . Podľa mňa 25 až 26 roční hráči začnú na hádzanú pozerať inak, nachádzať jednoduchšie a efektívnejšie riešenia v hre. Naši mladíci dokážu takto zahrať jeden dva zápasy po sebe, no nedokážu však zápas čo zápas odvádzať  vyrovnané výkony. Potom tu máme hráčov ako Tomi Straňovský, Tomi Tschur, Gabo Vadkerti, Ernest Masaryk, Michal Meluš – chalani, ktorí odovzdávajú skúsenosti a vedú našich mladých chalanov.

 

Autor: MHC ŠTART

Všetky články

Partneri

MediaChain
Mizuno
Slovnaft handball extraliga
Slovnaft
Pixa.sk
EHF TV
Liga majstrov
Mens European Cup
EVÝSLEDKY
Ticketportal
a